Ewelina Salwuk-Marko

Ewelina Salwuk-Marko

PRowiec, dziennikarka, wydawca portali, wykładowca akademicki, przedsiębiorczyni

PROFILE

Redaktor naczelna portalu Feszyn.com założonego w 2013 roku, a także portalu biznesowo-eksperckiego WartoZnac.pl.

Właścicielka Agencji kreatywnej Sal-Mar, biura mediowego, twórczyni kampanii społecznej wspierającej kobiety na rynku pracy GoWomen. Wykładowca akademicki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Bankowej. Jest wolontariuszką Fundacji Prawo dla mam.

Otrzymała statuetkę „Diamenty kobiecego biznesu 2017”, „Kobieta, która inspiruje 2020”,” Kbieta sukcesu 2021” oraz “Diament biznesu 2021”

Jest Członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i finalistką akcji „Kobieta w biznesie”.

Ukończyła dwa kierunki studiów. Strateg komunikacji, PR-owiec i specjalista od content marketingu. Od lat wspiera polskie marki, propagując idee „wybieram polskie produkty”.

Wystąpiła na wielu wydarzeniach i eventach jako mówca i prelegent m.in. „Dobrostan pracownika 2021”, “Project Fashion day” w Empiku, “Odwaga i dzielenie sie wiedzą w biznesie” itp.

Jej teksty pojawiły się w 3 książkach: “Diamenty kobiecego biznesu. Kobiety, które zmieniają świat”, ” Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet” oraz ” Kobiety o kobietach czyli prawda o płci pięknej” pod. red. Ilony Adamskiej. Jest jedną z osób które pojawiły sie w Ebooku “Etat czy Biznes”.

Stale współpracuje z różnymi portalami m.in Onet, Imperium Kobiet, LBQ itp.

Motywuje ludzi do zachowania kultury i etyki biznesowej, która ma dla niej kluczowe znaczenie. Twórczyni akcji „ Polskie kobiece marki, które warto znać”

Interesuje się również kwestiami związanymi z brandingiem i corporate identity.  Branżą internetową zajmuje się od 2009 roku , w którym to czasie zdobywała doświadczenie przede wszystkim w szeroko pojętym marketingu internetowym.

Prywatnie miłośniczka seriali, pasjonatka mody, zafascynowana naturalnymi kosmetykami. Żona i matka 2 synów.