Rozterki młodej mamy: wracać czy nie wracać do pracy?

By in , ,
688
Rozterki młodej mamy: wracać czy nie wracać do pracy?

W praktyce jednak różnie to wygląda…

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy profesjonalnego doradcy zawodowego lub coacha. Dostępna jest również odpowiednia literatura. Pokrótce chciałabym zaprezentować Wam książkę Marty Waszczuk „Mamy, wracamy”.
Marta jest założycielką Klubu Przedsiębiorczych Mam, a także prezesem Fundacji Be Proactive. Pomaga przedsiębiorczym osobom osiągać ambitne cele w najprostszy możliwy sposób, a także pokazuje, jak zwiększać swoją skuteczność oraz jak działać, kierując się swoimi wartościami i podkreślając swoje mocne strony. Jest strategiem biznesu, trenerem, coachem, mentorem. Stworzyła Biznes Lab – program wspierający przejście od pomysłu do biznesu dla osób, które chcą uporządkować swoje myślenie i działanie, by oszczędzić czas i pieniądze potrzebne do uruchomienia firmy.

Czy kogoś takiego potrzebuje przedsiębiorcza mama?

Zdecydowanie tak. Dlatego książka „Mamy, wracamy” to według mnie podstawowy poradnik dla mam zastanawiających się, co dalej.
Częściowo jest to lektura czysto teoretyczna, częściowo motywacyjna. Stanowi też aktywny trening dla osoby czytającej. Dzięki zadaniom, które proponuje autorka, łatwo można poukładać swoje myśli, sprawy zawodowe i założenia, a następnie przejść do działania. Dzięki ćwiczeniom odkryjesz: jakie zajęcie będzie odpowiednie dla Ciebie, jakie są Twoje mocne strony, jak założyć własną działalność i co się z tym wiąże.

Książka podzielona jest na trzy części.

Pierwsza część książki ma charakter doradczy. Dzięki niej ustalisz, jaki masz cel zawodowy (wracać do pracy czy nie wracać?), jakie masz priorytety oraz jak stworzyć plan realizacji celów.
Druga część to pomysły na połączenie pracy zawodowej z macierzyństwem, w sposób odpowiadający  naszym preferencjom. Zostały w niej przytoczone 23 ścieżki kariery (praca na etacie, freelancing, własna firma czy spółka).
Trzecia część książki to miniporadnik zawierający 16 praktycznych porad płynących prosto z serca od czynnej zawodowo matki trójki dzieci dla innych matek 🙂

A więc co dalej?

Odkrycie siebie prowadzi do zmian i tak dla mnie zmianą okazała się decyzja o rozpoczęciu pracy jako freelancer. Żadna z dróg nie jest lepsza ani łatwiejsza. Każda jest inna. Ważne, żeby dopasować ją do potrzeb swoich i swojej rodziny. W moim przypadku freelance to jedyna możliwość połączenia pracy zawodowej z posiadaniem rodziny. Nie ukrywam, że trudno mi być przedsiębiorczą mamą, ale daje mi to wiele radości i poczucie spełnienia!
A Wy jak się spełniacie jako mamy? Jesteście czynne zawodowo?
Kinga | Lalowicz.pl | Twój wirtualny prawnik
Zajrzyj koniecznie do nas na nasz fanpage na Facebook’u.
Zobacz także jak pracujemy na Instagramie.]]>

3 Comments
  1. Rzeczywiście czasem decyzja o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim może być ciężka. Świetnie, że istnieją książki, które są w stanie pomóc w podjęciu tak ważnej decyzji.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *