Poznajmy się bliżej... Patrycja Smolik

By in , , ,
1037
Poznajmy się bliżej... Patrycja Smolik

Chcemy Ci przedstawić działania naszych wolontariuszek. Czym się zajmują na co dzień, jak sobie radzą w biznesie, jakie zadania mają w fundacji. Może droga, którejś z nas okaże się dla Ciebie inspiracją do działania? Zaczynamy od Patrycji…

Cześć, nazywam się Patrycja Smolik…

…i pomagam moim klientom znaleźć najlepsze rozwiązania na dany moment, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

W fundacji pomagam mamom poukładać życie, tak, aby mogły pogodzić satysfakcjonujące macierzyństwo z ambicjami zawodowymi oraz macierzyństwem.

Sposób pracy, metod i narzędzi dobieram do każdej osoby indywidualnie, bo są różne potrzeby i sytuacje do poukładania.

Zaczynamy od tego, że szukamy właściwego miejsca pracy, które odpowie na potrzeby danej mamy oraz jej talentów i predyspozycji. Sprawdzamy gdzie jest jej właściwe miejsce aby czuć satysfakcję z wykonywanej pracy. Bardzo dużo kobiet posiada przebogate wykształcenie, posiada masę dyplomów, jest bardzo pracowita, a pomimo tego wiedzie bardzo nie satysfakcjonujące życie zawodowe, a często ma to przełożenia na obszar prywatny.

Jak już znajdziemy właściwe miejsce, budujemy ,,Silne ja” według mojego autorskiego programu. Na tym etapie sprawdzamy m.in. jaki zestaw przekonań o sobie i świecie ma dana klientka i co warto zmienić.

Później już pozostaje nam wspólne świętowanie nowego ekscytującego życia.

– Jeżeli czujesz, że potrzebujesz zmiany w życiu zawodowym

– Jeżeli czujesz, że potrzebujesz zmiany w życiu osobistym

– Jeżeli jest Ci zwyczajnie źle i czasem masz ochotę ewakuować się na Marsa, to zapraszam. Pomogę Ci ogarnąć Twoją rzeczywistość i wprowadzić nową jakość do Twojego życia.

Nie musisz godzić się na bylejakość. Możesz to zmienić, jeśli chcesz.

Jeżeli myślisz, że to niemożliwe, zapraszam do przeczytania historii mojej klientki Kingi, która stworzyła Miasto Cud. Kiedyś zaufała mi, teraz może być czas na Ciebie. Zapraszam na jej stronę, gdzie zobaczysz jak działa i jak dzięki jej warsztatom możesz wspaniale i wartościowo spędzić czas z dzieckiem.

Przede wszystkim, dziękuję!

“Patrycję poznałam w marcu tego roku, kiedy prowadziła warsztaty dla ArtZona. Jestem młodą mamą, byłam na nich ze swoim dzieckiem. Po tym grupowym warsztacie, byłam ciekawa co coaching może dać mnie. Umówiłyśmy się z Patrycją na “próbne” spotkanie indywidualne. Była między nami chemia, nadawałyśmy na podobnych falach i po tym spotkaniu odbyłyśmy całą serię kolejnych.

Oczekiwałam od Patrycji pomocy w wyborze dalszej drogi zawodowej. Po urlopie macierzyńskim nie wiedziałam, co chcę dalej robić, w jakim kierunku iść. Zmieniły się moje priorytety, miałam pewność, że nie chcę pracować tak jak do tej pory. Byłam zmęczona ciągłym pędem i pracą w dużej firmie.

W ciągu kilku miesięcy udało mi się dojść do punktu, w którym wraz osobą o podobnych marzeniach i pasji, złożyłam wniosek o dofinansowanie pierwszego projektu. Udało się! Teraz rozwijam swoją markę “Miasto CUD”, jestem blisko rodziny i natury, czyli robię to na czym najbardziej mi zależało i za czym tęskniłam od lat. Zwolniłam tempo, nie tracąc niezależności i wciąż dbam o wysoką jakość. Narzędzia, które z Patrycją stosowałyśmy, m.in. sesje pomogły mi odważyć się 🙂 i zacząć.

Obecnie zakończyłyśmy pracę nad zawodową sferą życia. W trakcie tej drogi trafiłam równocześnie do grupy mastermind, prowadzonej przez Patrycję. Z dziewczynami on-line spotykam do tej pory. Grupa nazywa się “Hygge” z języka duńskiego i zajmujemy się tu rozwojem osobistym. Już po kilku tygodniach zaczęłam zauważać duży wpływ pracy nad sobą na poprawę moich relacji z ludźmi również ze środowiska zawodowego.

Patrycja jest osobą, z którą pracuje się na jasnych zasadach. Nikt nikogo nie ocenia, ani nie krytykuje. Podczas spotkań panuje przyjazna i luźna atmosfera. Każdy ma czas na wypowiedzenie się. Patrycja lubi ludzi, czuć to od niej na kilometr i ta miłość do ludzi zaczyna się udzielać po pewnym czasie. W pracy jest profesjonalistką, czas spotkań poświęca w całości osobie i problemom, których  dotyczą. Nie jest mentorem, który mówi nam co zrobić, tylko w jakiś tajemniczy sposób, potrafi spowodować, że sami znajdujemy odpowiedź 🙂

Pozdrawiam,

Kinga Abram”

“Albo znajdziemy drogę, albo ją sami wytyczymy.”

~Hannibal

Pewnego dnia odkryłam, że większość z nas nie rodzi się człowiekiem z pasją, ale dopiero nim się staje.

Byłam ambitna, zapracowana, wydawało mi się – skazana na sukces, jednak w miarę upływu czasu coraz bardziej sfrustrowana. Dopiero po latach zrozumiałam, że zadania które wykonywałam i środowisko, które mi nie sprzyjało, to wszystko razem ciągnęło mnie w dół, a ja musiałam się coraz bardziej starać żeby nie spaść na dno

Pewnego dnia podjęłam DECYZJĘ, że nie chcę już tak dalej żyć, że zasługuję na coś więcej, a dokładnie na to żeby się realizować i spełniać swoje marzenia.

Nie było łatwo, musiałam opuścić swoją “strefę bezpieczeństwa” jaka by ona nie była i podjąć ryzyko zmian.

Miałam to szczęście, że po drodze spotykałam ludzi, którzy mnie inspirowali, dodawali otuchy i dzięki tym wszystkim osobom a, także pozytywnym zdarzeniom mogę teraz pracować z najlepszymi, odzyskałam spokój ducha, entuzjazm i energię do pracy.

Jednak na tym moja misja się nie kończy, bo dziś jestem przede wszystkim spełnioną: córką, siostrą, partnerką, doradcą zawodowym, coachem, udzielam się również jako wolontariusz.

Chcę pomagać innym budować swoją drogę do realizacji i szczęścia, bo wiem, że każdy zasługuje na to żeby dogonić swoje marzenia.

Wyznaję zasadę, że im więcej pracy i serca włożysz w to co robisz to tym lepsze efekty uzyskasz.

Myślę, że najlepszym podsumowaniem mojej pracy będzie opinia jednej z moich klientek, z którą miałam przyjemność współpracować:

Patrycja jest osobą, z którą pracuje się na jasnych zasadach. Nikt nikogo nie ocenia, ani nie krytykuje.Podczas spotkań panuje przyjazna i luźna atmosfera. (…).”

“Patrycja lubi ludzi, czuć to od niej na kilometr i ta miłość do ludzi zaczyna się udzielać po pewnym czasie. W pracy jest profesjonalistką, czas spotkań poświęca w całości osobie i problemom, których dotyczą. Nie jest mentorem, który mówi nam co zrobić, tylko w jakiś tajemniczy sposób, potrafi spowodować,że sami znajdujemy odpowiedź 🙂

Największą nagrodą w mojej pracy jest to kiedy widzę, że pomagam ludziom, że dzięki współpracy ich życie zmienia się na lepsze. Każdego traktuję indywidualnie i staram się dobrać metody tak, żeby w jego przypadku były maksymalnie skuteczne.

Poniżej dalsza część opinii Kingi, lubię czytać takie teksty, bo one najbardziej motywują mnie do pracy, rozwoju, poszukiwania coraz to lepszych i efektywniejszych narzędzi dla Ciebie.

W ciągu kilku miesięcy udało mi się dojść do punktu, w którym wraz osobą o podobnych marzeniach i pasji, złożyłam wniosek o dofinansowanie pierwszego projektu. Udało się! Teraz rozwijam swoją markę “Miasto CUD”, jestem blisko rodziny i natury, czyli robię to na czym najbardziej mi zależało i za czym tęskniłam od lat. Zwolniłam tempo, nie tracąc niezależności i wciąż dbam o wysoką jakość. Narzędzia, które z Patrycją stosowałyśmy, sesje i doradztwo, pomogły mi odważyć się 🙂 i zacząć.

A co jeśli ludzie, mówią do mnie “Ja chcę być taka jak Ty”?. Ja wtedy uśmiecham się i odpowiadam, “Ja nie byłabym w tym miejscu, gdzie jestem, gdybym nie poświęciła czasu na pielęgnowanie miłości do siebie i akceptacji taką, jaką jestem – TERAZ TWOJA KOLEJ NA ZMIANY!”.

Patrycja Smolik

Pomoże Ci m.in. odkryć potencjał w obszarze zawodowym, projektować ścieżkę kariery, jasno określać cele oraz wzmacniać i rozwijać posiadane umiejętności, kompetencje i zasoby. Towarzyszy w odnajdywaniu swojej autentyczności, poszukiwaniu swojego miejsca w pracy zawodowej i poprawianiu jakości swojego życia. Wspiera zarówno w zakresie życia zawodowego jak i osobistego. Uważa, że każdy jest niepowtarzalną i wartościową jednostką, potrzebującą tylko odkryć swój potencjał. Certyfikowany Coach akredytowany na poziomie ACC w ICF, członek Szkoły Coachów MERITUM, członek ICF GLOBAL z międzynarodową akredytacją jakości ACTP ICF, Doradca Zawodowy. Pracuje zgodnie ze standardami Kodeksu Etycznego International Coach Federation Nieodłączne elementy jej życia to książka, joga, basen, rower i dobre jedzenie.

Bądź z nami w kontakcie poprzez nasz fanpage na Facebook’u.
Zobacz także jak pracujemy na Instagramie.

Zapisz się na newsletter po dawkę wiedzy i aby otrzymywać specjalne oferty dla subskrybentów!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *