O nas

Witaj!

Bardzo się cieszymy, że odwiedzasz stronę naszej fundacji, której statutową misją jest:

  • upowszechnianie wiedzy prawnej,
  • prowadzenie doradztwa prawnego
  • oraz innych działań wspomagających rozwój zawodowy i osobisty kobiet, w szczególności kobiet w ciąży i matek, celem wyrównywania ich szans na rynku pracy.

Nasza Historia

Nazywam się Kinga Lalowicz, jestem prawnikiem, managerem, szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Od kilku lat pomagam kobietom poznać ich prawa i korzystać z nich w taki sposób, aby być zadowolonym pracownikiem i Mamą. Zaś przedsiębiorczym kobietom pomagam odnaleźć się w meandrach formalności prawnych prowadzenia ich biznesów.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy prowadząc blog parentingowy, poruszałam tematykę prawniczą. Tematy te cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, a niedługo potem otrzymałam pierwsze zaproszenie do prowadzenia stacjonarnych warsztatów prawniczych dla mam.Poznałam wówczas mnóstwo kobiet mających problemy z nieznajomością zawiłości prawnych. Już wtedy wiedziałam, że chcę pomagać i wspierać takie osoby, równocześnie angażując do tego innych specjalistów. Pomysł warsztatów spotkał się z dużym entuzjazmem uczestniczek i w ten sposób powstawały kolejne cykle spotkań. Od 2016 roku, kiedy to powstała fundacja Prawo dla mam, pomagam pro bono kobietom oczekującym potomstwa oraz młodym matkom, poprzez konsultacje indywidualne oraz szkolenia i warsztaty. Dzisiaj w fundacji organizujemy nie tylko warsztaty dla mam (stacjonarne i on-line), ale także uruchomiliśmy poradnię prawną i strefę rozwoju. Dzięki dotacji z UE powstała także pierwsza e-learningowa platforma prawnicza dla mam!

Wierzę, że można być szczęśliwą mamą i jednocześnie dobrym pracownikiem, czy szefową. Tego właśnie wspólnie się uczymy i wspólnie sobie pomagamy, dzięki naszym kompleksowym działaniom w fundacji oraz doświadczeniu bycia Mamami od lat! 

 

Zarząd fundacji

Paulina Szmolke – prezes zarządu fundacji
Justyna Dębska-Szuszkiewicz, Aleksandra Kowalewska-Korta – członkowie zarządu

Rada fundacji

Magda Słowińska-Rzemek, Anna Marcinek, Patrycja Smolik

To ludzie tworzą miejsce, a nie na odwrót. Dlatego chcemy się przedstawić i zaprzyjaźnić z Tobą:

WPŁAĆ DOBROWOLNY DATEK NA NASZ NR RACHUNKU: 80195000012006002451480002 (Bank Pekao S.A.)

Z DOPISKIEM: “NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ FUNDACJI”

KRS: 0000673557