POZNAJMY SIĘ

Cześć!

Bardzo się cieszymy, że odwiedzasz stronę naszej fundacji, której statutową misją jest:

  • upowszechnianie wiedzy prawnej,
  • prowadzenie doradztwa prawnego
  • oraz innych działań wspomagających rozwój zawodowy i osobisty kobiet, w szczególności kobiet w ciąży i matek, celem wyrównywania ich szans na rynku pracy.

Kim jesteśmy?

 

Skład osobowy fundacji.

To ludzie tworzą miejsce, a nie na odwrót. Dlatego chcemy się przedstawić i zaprzyjaźnić z Tobą:

Kinga Lalowicz

Prawnik, CEOprezes Fundacji Prawo dla Mam, która pomaga przedsiębiorczym kobietom przetrwać w gąszczu przepisów prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym (w tym prawie spółek) oraz wszelkich sprawach dotyczących obrotu nieruchomościami. Urodzona szefowa, koordynatorka i organizatorka. Także mama, która wiedząc jak ciężko spełniać się w tylu rolach powołała fundację celem pomagania innym mamom będącym w podobnej sytuacji. Prowadzi fanpage Kinga Lalowicz – Bezpieczny House Flipping.

Ilona Przetacznik

Radca prawny, który uczy, że umowy są ważne, dzieląc się swoją wiedzą o umowach oraz pokazuje przedsiębiorczym kobietom prawne aspekty biznesu online. Prowadzi fanpage Managerka Umów i kieruje grupą na Facebook’u Managerowie Swoich Umów. Podwójna mama.

Justyna Dębska-Szuszkiewicz

Radca prawny, żona i mama. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, w prawie umów i prawie francuskim, a także w prawie rodzinnym. Zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych korporacjach z branży IT oraz w kancelariach prawniczych. Właścicielka KancelariiRadcy Prawnego Justyna Dębska-Szuszkiewicz.

Marzena Pilarz-Herzyk

Marzena. Żona. Mama. Prawniczka.
Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania artystka-po-trochu (trochę architektka, trochę projektantka, trochę fotografka – bo nigdy nie mogła się zdecydować). Zawodowo przez kilka lat związana z zarządzaniem przedsiębiorstwami, procedurami prawnymi i finansowymi. Następnie awansowała na stanowisko Mama. I tak wraz z raczkowaniem dziecka, zaczął raczkować pomysł na blog dla Mam: Mama PrawniczkaPonieważ Marzena dużo pisze, prowadząc blog, dlatego w naszej fundacji jest również odpowiedzialna za przygotowywanie artykułów. Znajdą się w nich m.in. odpowiedzi na pytania nadsyłane przez Czytelniczki.

Magda Sławińska-Rzemek

Prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem i doradca podatkowy specjalizujący się w prawie podatkowym, celnym oraz ubezpieczeniach społecznych. Na co dzień prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego. Prywatnie mama dwójki dzieci, pasjonatka biegania, triathlonu, narciarstwa biegowego i skandynawskich kryminałów.

Aleksandra Małysz–Pilch

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat zasilała szeregi administracji publicznej i zajmowała się przede wszystkim sprawami podatkowymi i finansowymi. Nie chciała jednak na tym poprzestać. W międzyczasie została więc doradcą podatkowym, a zamiłowanie do słowa pisanego skłoniło ją do rozprawienia się z dylematami procedury administracyjnej i podatkowej. Takim sposobem została doktorem nauk
prawnych. Obecnie stawia sobie za cel przekładanie zawiłego języka ustaw na wersję przyjazną dla odbiorcy. Chce pomagać innym poprzez udzielanie zrozumiałych i przejrzystych wyjaśnień oraz wskazówek pozwalających na swobodne poruszanie się w gąszczu przepisów prawa.
Strona internetowa: www.malysz-pilch.pl

Izabela Kaźmierczak-Kamiennik

żona Tomasza, mama rocznego Bartosza 🙂 absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu  na kierunku prawo. Pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia, zapalona biegaczka. Realizuje swoje największe życiowe marzenie – bycie prawnikiem, który będzie pomagać ludziom w rozumieniu prawa. Od niedawna prowadząca dyżury prawnicze w swojej miejscowości, skierowane do ludzi, którzy mają problem z napisaniem czy też zrozumieniem pisma urzędowego/sądowego. Prawo, to jej życiowa misja! Dąży do porzucenia pracy na etacie, by całkowicie oddać się własnemu rozwojowi i prowadzić własny biznes.

Joanna Rułkowska

żona Tomasza i mama trójki chłopców, prawnik w drodze do uzyskania tytułu doradcy podatkowego, założycielka bloga Prawo mamy, była mama studentka. Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi, współorganizując szkolenia z prawa. Wspiera i motywuje młode mamy, zwłaszcza studentki. Dąży do tego, by za kilka lat otworzyć kancelarię i pracować z przedsiębiorczymi kobietami.
Wychowuje dzieci w duchu szkoły Montessori, kocha długie spacery, wędrówki po górach i makrofotografię. Kiedy tylko może piecze ciasteczka i czyta książki Reginy Brett.

Anna Marcinek

Prawnik, absolwentka Szkoły Prawa Francuskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku Prawo karne skarbowe i gospodarcze, a także Prawo medyczne i bioetyka. Interesuje się tematyką praw pacjenta, błędów medycznych i związaną z nimi odpowiedzialnością. Prywatnie żona, mama i miłośniczka swojej labradorki 🙂

Ale przecież nie samym prawem człowiek żyje 🙂

Dlatego oprócz prawników do grona wolontariuszek fundacji dołączyły także:

  • specjalistki od mediów społecznościowych:

 

Natalia Dragosz

Natalia od 15 lat zajmuje się profesjonalnie wszelakimi działaniami w szeroko rozumianej branży rozwoju osobistego. Pełniła funkcje event managera oraz kierownika i koordynatora projektów szkoleniowo-doradczych. Przez kilka lat zarządzała centrum szkoleniowym, dbając o każdy detal organizacyjny i tworząc prawdziwą, domową atmosferę w zespole współpracowników. Z zamiłowaniem zajmuje się artystycznym wykonywaniem kart okolicznościowych, papeterii i innych rzeczy z papieru na każdą okazję.
Jest zakochana w cudownych właściwościach aloesu, z pasją i zaangażowaniem promuje naturalne produkty aloesowe firmy Forever Living Products, budując dla firmy rynek zadowolonych konsumentów. Od dwóch lat buduje również swój własny biznes z marką Forever – motywuje i wspiera swój zespół w rozwoju i stale rozwija nowe grupy partnerów biznesowych, pomagając we wdrożeniu nowego modelu biznesowego osobom chcącym prowadzić swoją własną działalność.
Na co dzień szalona mama dwóch nastolatków, szczęśliwa żona i właścicielka ośmioletniego czarnego Labradora Lobo. Wspaniała, radosna osoba, pełna optymizmu, promieniująca radością i dobrą energią. Przyjacielska, pracowita, ambitna i rzetelna. W fundacji jest odpowiedzialna za animację mediów społecznościowych.

Agnieszka Kowalska

Agnieszka, żona Leszka, mama 2,5-letnich bliźniąt Bartosza i Konrada. Zawodowo zajmuje się zdalnym biurowym i marketingowym wsparciem firm. Agnieszka prowadzi swoją firmę, jest wirtualną asystentką. Jej największą pasją stały się social media. Od października rozpoczęła studia podyplomowe na kierunku Social Media Manager w Krakowie. Pasjonatka aktywnego trybu życia-bierze udział w rocznym wyzwaniu Kamili Rowińskiej. Przyjacielska, pracowita, ambitna i rzetelna. W fundacji jest odpowiedzialna za obsługę mediów społecznościowych.

  • coach:

Patrycja Smolik

Pomoże Ci m.in. odkryć potencjał w obszarze zawodowym, projektować ścieżkę kariery, jasno określać cele oraz wzmacniać i rozwijać posiadane umiejętności, kompetencje i zasoby. Towarzyszy w odnajdywaniu swojej autentyczności, poszukiwaniu swojego miejsca w pracy zawodowej i poprawianiu jakości swojego życia. Wspiera zarówno w zakresie życia zawodowego jak i osobistego. Uważa, że każdy jest niepowtarzalną i wartościową jednostką, potrzebującą tylko odkryć swój potencjał. Certyfikowany Coach akredytowany na poziomie ACC w ICF, członek Szkoły Coachów MERITUM, członek ICF GLOBAL z międzynarodową akredytacją jakości ACTP ICF, Doradca Zawodowy. Pracuje zgodnie ze standardami Kodeksu Etycznego International Coach Federation Nieodłączne elementy jej życia to książka, joga, basen, rower i dobre jedzenie.

  • architekt:

Ewa Oleksy

Na co dzień przekazuje szczegółową wiedzę z zakresu prawa budowlanego i pokazuje, jak wielki wpływ ma ono na nasze codzienne życie. Z myślą o wszystkich mamach (szczególnie tych z wózkami), dąży do zminimalizowania barier napotykanych w przestrzeni publicznej. Prowadzi fanpage i grupę Prawo Architekta. Prywatnie podwójna mama.

  • specjalistka ds. dotacji, grantów i wniosków:

Alicja Magiera – Bąk

Specjalistka ds. pozyskiwania funduszy, administratorka systemów webowych i koordynatorka projektów. Ponadto mama dwójki dzieci i pasjonatka testowania oprogramowań, kultury Norwegii oraz mediacji. Aktywnie angażująca się charytatywnie na wielu płaszczyznach oraz nieustannie poszerzająca umiejętności posługiwania się językami obcymi.

  • grafik:

Żaneta Łukasik

O tym, że chciała spełniać sny wiedziała już w wieku 14 lat. Nauka rysunku i studia z grafiki komputerowej pomogły jej w tym celu. Doświadczenie zebrała pracując dla agencji reklamowych. Obecnie jako 33 letnia mama dwójki dzieciaków pracuje jako freelancer i pod szyldem Tower of Dreams – Making dreams come true pomaga spełniać marzenia innych o rzeczach pięknych i funkcjonalnych.

Masz pytanie do którejkolwiek z nas? Pisz śmiało. Jesteśmy tu dla Ciebie!