"Mama wraca do pracy" to kurs dla każdej z Nas!

By in , ,
925
"Mama wraca do pracy" to kurs dla każdej z Nas!

Jako mamy rozumiemy, że powrót do pracy po urodzeniu dziecka rzadko jest łatwą decyzją.

Stworzyłyśmy więc dla Ciebie kurs, który przygotuje Cię do tego trudnego kroku i da Ci proste odpowiedzi na nurtujące i często związane z prawem i przepisami pytania.

Poznaj historie mam, którym nasz kurs pomógł:

Agata zastanawiała się, czy jeśli niebawem wróci do pracy, a w czasie jej urlopu macierzyńskiego w pracy było kilka podwyżek, to czy po powrocie do pracy pracodawca będzie zobowiązany wyrównać jej pensję do pensji innych pracowników? Czy jest do tego jakaś podstawa prawna?

Dzięki kursowi wie już, że: zgodnie z Kodeksem Pracy pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu macierzyńskiego do pracy za wynagrodzeniem za pracę, jakie otrzymywałby, gdyby nie korzystał z urlopu. Jeżeli więc w czasie korzystania z urlopu macierzyńskiego w firmie były podwyżki, to po powrocie do pracy co do zasady podwyżki te powinny zostać uwzględnione w jej wynagrodzeniu (tzn. jeśli byłaby objęta tymi podwyżkami, gdyby była w pracy, a nie na urlopie macierzyńskim).

Maria obawiała się natomiast, że jak wróci do pracy będzie miała problem z karmieniem piersią. Była zdecydowana na kontynuowanie karmienia i powrót na etat do korporacji, ale nie chciała, aby jej wygasła laktacja poprzez wielogodzinną rozłąkę ze swoim maluchem.

Dzięki kursowi wie już, że: przysługują jej przerwy na karmienie piersią w pracy, że może je wykorzystać na wiele różnych sposobów, a od jej decyzji i tego jaki wniosek złoży do pracodawcy zależeć będzie w jaki sposób przerwy te wykorzysta. Dowiedziała się także, iż pracodawca nie ma prawa żądać żadnego potwierdzenia na to, iż stale karmi dziecko piersią, oraz że nie istnieje prawnie określona górna granica wieku dziecka karmionego.

Już dziś możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi kursu i tak jak nasze bohaterki poznać w pełni swoje prawa

Dowiedz się więcej i sprawdź szczegóły!

Bądź z nami w kontakcie poprzez nasz fanpage na Facebook’u.

Zobacz także jak pracujemy na Instagramie.

Zapisz się na newsletter po dawkę wiedzy i aby otrzymywać specjalne oferty dla subskrybentów!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *