Kobiece marki - Lidia Korbus Then. Jak być efektywnym pracownikiem, coachem i mamą?

By in ,
460
Kobiece marki - Lidia Korbus Then. Jak być efektywnym pracownikiem, coachem i mamą?
Jak to się stało, że łączę działalność coachingową z funkcją w zarządzie Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych?

To był proces. Od lat wspieram mentoringowo liderki i liderów społecznych. Dzielę się swoją wiedzą, pomagam im lepiej porozumiewać się w zespołach, uczę jak dbać o swoje granice, żeby się szybko nie wypalić i dzięki temu efektywnie działać w swoich organizacjach. I coaching na początku miał być po prostu kolejnym narzędziem do tego wsparcia.

Potem okazało się, że pojawia się w moim otoczeniu coraz więcej osób chętnych wyłącznie na coaching. Następnie ja z kolei zauważyłam, że najwięcej satysfakcji sprawia mi wsparcie coachingowe kobiet, które są w procesie rozstawania się z partnerem życiowym. Ja również mam za sobą takie doświadczenie, więc wiem, jak jest ono trudne i jak bardzo potrzebne jest wtedy wsparcie kogoś, kto Cię nie ocenia, tylko przyjmuje Cię dokładnie taką, jaka jesteś i pomaga odnaleźć się w tym bardzo emocjonalnym czasie.

Postanowiłam więc stworzyć kompleksowy program coachingowy NOWY ROZDZIAŁ – NOWA TY, w ramach którego przeprowadzam kobiety przez etapy, dające siłę do rozpoczęcia nowego życia po rozstaniu z partnerem.

Takie kobiety po rozstaniu bardzo często chcą wejść w nowy związek, ale obawiają się, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Dla nich i dla ich partnerów, z którymi chcą wejść w nową relację, stworzyłam z kolei program NOWY ROZDZIAŁ – NOWY ZWIĄZEK, w ramach którego para stawia solidne fundamenty, na których może zbudować silny związek oparty na miłości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

Wiem, że to możliwe – sama tworzę z moim obecnym mężem udany związek i każdemu życzę podobnego. Niesamowitą satysfakcję sprawia mi widok ludzi, którzy zaczynają rozumieć, co im jest potrzebne, żeby zbudować szczęśliwą relację.

Dlaczego moja oferta skierowana jest do par, które wchodzą w kolejny związek?

Każda para rozpoczynającą wspólne życie powinna rozpocząć od takiego zatrzymania się i zastanowienia, czego właściwie oczekuje od tej relacji, co jest ważne, jak się porozumiewać bez kłótni itd. To takie trochę świeckie nauki przedmałżeńskie J Prawda jest jednak taka, że większość osób, wchodzących w związek po raz pierwszy, nie zastanawia się nad tym. Dopiero, gdy ma za sobą jeden, a czasem więcej nieudanych związków, zaczyna się zastanawiać i szukać pomocy specjalisty, który pomoże od początku poukładać kolejną relację. Byłoby oczywiście cudownie, gdyby pary trafiały do mnie na początku swojego pierwszego związku, niestety tak nie jest, więc główną grupą, korzystającą z moich usług, są pary, które już wiedzą, że nie wszystko układa się samo i chcą nauczyć się życia we dwoje.

To nie jest terapia! Trafiają do mnie osoby, które jeszcze nie mają problemów w związku, ale wiedzą, że one mogą się pojawić. Działają w myśl słusznej zasady – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak łączę intensywna działalność zawodową z życiem rodzinnym?

Tak, mam dużo pracy J Pogodzenie roli mamy, żony i pracodawczyni, zaangażowanie w działania fundacji, w której pomagam liderkom i liderom społecznym zmieniać marzenia w działania oraz pracy coachingowej z kobietami i parami wymaga sporej ekwilibrystyki.

Jeśli chodzi o obowiązki domowe, to główne założenie jest takie, że każdy z członków rodziny bierze odpowiedzialność za nasz dom. Parę lat temu usiedliśmy przy wspólnym (okrągłym J ) stole i wspólnie zastanowiliśmy się, jakie obszary w domu są do zaopiekowania. Potem powybieraliśmy sobie te obowiązki, które najbardziej każdemu i każdej z nas odpowiadają. Cóż to była za walka! Każdy chciał, żeby dostały mu się obowiązki jak najmniej obciążające 🙂 Następnie zastanowiliśmy się, czy na pewno podział jest sprawiedliwy (nie był J). I dopiero wtedy dokonaliśmy ostatecznego podziału, który zakładał, że część swoich obowiązków domowych lubimy, a część mniej. W ten sposób każdy członek rodziny wziął odpowiedzialność za swój kawałek opieki nad domem. Przy czym słowo ODPOWIEDZIALNOŚĆ jest kluczowe – bo nie chodzi o to, żeby pomagać mamusi czy tatusiowi, mężowi czy żonie. Chodzi o to, by czuć odpowiedzialność za swój kawałek i tym samym zdjąć tę odpowiedzialność z innej osoby.

Nie udałoby mi się to na pewno, gdyby nie mój wspaniały mąż, który jest dla mnie nieustającym wsparciem i największym kibicem. Wie, jak bardzo zależy mi na rozwoju i realizacji moich pasji. Wzajemnie motywujemy się do sięgania po to, co daje nam satysfakcję i zachęcamy do tego dzieci.

W naszym związku oczywiście też nie poukładało SIĘ samo. Budowaliśmy go, wkładając mnóstwo pracy w naszą relację, z dużą uważnością układając naszą tzw. „rodzinę patchworkową” – oboje mamy dzieci z poprzednich związków. Mogę śmiało powiedzieć, że się udało. Każdy, kto nas zna, na pierwszy rzut oka (na drugi i trzeci też) widzi, że tak jest J Ludzie często nas pytają, jak nam się udało to wszystko poukładać. No cóż – na pewno nie „się”. Oboje na to zapracowaliśmy i teraz zbieramy owoce. Cieszę się, gdy nasz związek jest czasem inspiracją dla innych. Serio – szczęście w związku jest możliwe.

O Lidii

Jestem dyplomowaną coach po szkole coachingu z certyfikacją ICF oraz trenerką po szkole trenerskiej.  Nieustannie zdobywam wiedzę na temat nowych metod w dziedzinie samorozwoju i poddaję swoją pracę superwizji, żeby pomóc Ci jeszcze skuteczniej. Pracuję zgodnie ze standardami i etyką ICF (International Coach Federation), największej Światowej Federacji, zrzeszającej coachów. Specjalizuję się w skutecznym osiąganiu celów i komunikacji opartej na szacunku.

Pracuję online i stacjonarnie (Kraków i okolica), więc odległości nie mają znaczenia! 

Ogromną satysfakcję sprawia mi pomaganie ludziom w działaniach społecznych, dlatego jestem członkinią zarządu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych (www.bis-krakow.pl), w której uczę, jak zmieniać marzenia w działania oraz zarządzam zespołem wspaniałych ludzi z misją. 

Tyle o mnie. A jaka jest Twoja historia? W którym miejscu swojej drogi jesteś? A w którym chcesz być? Opowiedz mi, co chcesz w swoim życiu zmienić. Potrafię Ci w tym pomóc

Aby mieć coś, czego nigdy nie miałaś, spróbuj zrobić coś, czego nigdy nie robiłaś.

https://lidiakorbusthen.pl

https://www.facebook.com/LidiaKorbusThen

One Comment
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *