Dziecko, Okiem prawnika, Praca

ABC praw młodej mamy

W gąszczu zmieniających się przepisów ciężko nadążyć z wiedzą o prawach przysługujących mamom. Kancelaria radcy prawnego Justyny Dębskiej wychodzi temu na przeciw proponując serię szkoleń dotyczącą tej tematyki.

Warsztat z prawnikiem – “Prawa młodej mamy” ma na celu przeprowadzenie mam przez gąszcz przepisów prawnych regulujących ich sytuację po powrocie do pracy. W trakcie szkolenia, przedstawione zostaną obowiązujące przepisy prawa oraz omówione zostanie ich praktyczne zastosowanie. Będzie można dowiedzieć się m.in. jakie prawa przysługują młodej mamie w pracy, kiedy może wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy, na jakie stanowisko powinna wrócić w pracy, jak zmniejszyć wymiar czasu pracy czy jak legalnie zatrudnić nianię i nie płacić za nią składek ZUS. Celem szkolenia jest przygotowanie mam na bezstresowy powrót do pracy po urlopie macierzyńskim przy wykorzystaniu w pełni przysługujących im praw.

Prowadzenie:

mec-justyna-debska
Justyna Dębska – radca prawny, specjalizująca się w prawie pracy i w umowach międzynarodowych, przez kilka lat wspierająca Dział Kadr w dużej amerykańskiej firmie działającej w Krakowie, między innymi w zakresie urlopów macierzyńskich.

Pierwsze spotkanie z serii odbędzie się:

http://www.rodzinek.pl/prawa-mlodej-mamy-warsztaty-z-prawnikiem/

Po relację ze szkolenia oraz dodatkową dawkę wiedzy prawnej zajrzyj koniecznie na nasz fanpage na Facebook’u.

Zobacz także jak pracujemy na Instagramie.

Nie możesz skorzystać z proponowanego szkolenia? Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej? Napisz bezpośrednio do prowadzącej!

 

9 komentarzy

 1. Miłka

  20 września 2016 at 13:26

  Świetna sprawa! Łatwo pogubić się w gąszczu stale zmieniających się przepisów, więc takie szkolenia są na pewno bardzo przydatne! 🙂

 2. Ania

  25 września 2016 at 09:37

  Bardzo przydatny wpis! codziennik-kobiety.blogspot.com

 3. Ania W

  25 września 2016 at 09:53

  Super, też uwazam, że takie szkolenia są niezbędne żeby wiedzieć co i jak… Fajnie też, że są takie strony dla tych, którzy nie mają tyle czasu, żeby w szkoleniu uczestniczyć

 4. marciik

  25 września 2016 at 10:12

  Urlopy macierzyńskie jeszcze przede mną ale tyle się słyszy, że po urodzeniu dziecka traci się pracę. Myślę, że bardzo przydatne są takie szkolenia 🙂

  1. lalo.mama

   25 września 2016 at 19:48

   Obserwuję, że faktycznie po urlopach związanych z urodzeniem i wychowaniem dzieci kobiety nieraz zaczynają swoje życie zawodowe zupełnie od nowa! Czasami wychodzi im to na dobre, ale czasami jest im po prostu bardzo trudno wrócić do tej aktywności.

 5. Lucyna

  25 września 2016 at 10:14

  Porady prawne są zawsze mile widziane i potrzebne. Fajnie, że poruszyłaś taki temat!

  1. lalo.mama

   25 września 2016 at 19:44

   Mam właśnie nadzieję, że będzie przydatny!

 6. Avatea

  26 września 2016 at 10:50

  Kraków… Tak daleko 🙂

  1. lalo.mama

   12 października 2016 at 20:10

   Może kiedyś odważymy się na webinar szkoleniowy on-line 🙂

Leave a Reply