POZNAJMY SIĘ

Cześć!

Bardzo się cieszymy, że odwiedzasz stronę naszej fundacji, której statutową misją jest:

  • upowszechnianie wiedzy prawnej,
  • prowadzenie doradztwa prawnego
  • oraz innych działań wspomagających rozwój zawodowy i osobisty kobiet, w szczególności kobiet w ciąży i matek, celem wyrównywania ich szans na rynku pracy.

Skoro tu jesteś, to znaczy że prawa i losy polskich kobiet i matek nie są Ci obojętne!

Jak to się stało, że jesteśmy dla Was?

Skład osobowy fundacji.

To ludzie tworzą miejsce, a nie na odwrót. Dlatego chcemy się przedstawić i zaprzyjaźnić z Tobą:

Kinga Lalowicz

Prawnik, CEOprezes Fundacji Prawo dla Mam, która pomaga przedsiębiorczym mamom przetrwać w gąszczu przepisów prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym (w tym prawie spółek) oraz wszelkich sprawach dotyczących obrotu nieruchomościami. Urodzona szefowa, koordynatorka i organizatorka. Także mama, która wiedząc jak ciężko spełniać się w tylu rolach powołała fundację celem pomagania innym mamom będącym w podobnej sytuacji. Prowadzi fanpage Twój wirtualny prawnik.

Ilona Przetacznik

Radca prawny, który uczy, że umowy są ważne, dzieląc się swoją wiedzą o umowach oraz pokazuje przedsiębiorczym kobietom prawne aspekty biznesu online. Prowadzi fanpage Managerka Umów i kieruje grupą na Facebook’u Managerowie Swoich Umów. Podwójna mama.

Justyna Dębska-Szuszkiewicz

Radca prawny, żona i mama. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, w prawie umów i prawie francuskim, a także w prawie rodzinnym. Zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych korporacjach z branży IT oraz w kancelariach prawniczych. Właścicielka KancelariiRadcy Prawnego Justyna Dębska-Szuszkiewicz.

Marzena Pilarz-Herzyk

Marzena. Żona. Mama. Prawniczka.
Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania artystka-po-trochu (trochę architektka, trochę projektantka, trochę fotografka – bo nigdy nie mogła się zdecydować). Zawodowo przez kilka lat związana z zarządzaniem przedsiębiorstwami, procedurami prawnymi i finansowymi. Następnie awansowała na stanowisko Mama. I tak wraz z raczkowaniem dziecka, zaczął raczkować pomysł na blog dla Mam: Mama PrawniczkaPonieważ Marzena dużo pisze, prowadząc blog, dlatego w naszej fundacji jest również odpowiedzialna za przygotowywanie artykułów. Znajdą się w nich m.in. odpowiedzi na pytania nadsyłane przez Czytelniczki.

Magda Sławińska-Rzemek

Prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem i doradca podatkowy specjalizujący się w prawie podatkowym, celnym oraz ubezpieczeniach społecznych. Na co dzień prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego i współpracuje m.in. z firmą inFakt. Prywatnie mama dwójki dzieci, pasjonatka biegania, triathlonu, narciarstwa biegowego i skandynawskich kryminałów.

Aleksandra Małysz–Pilch

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat zasilała szeregi administracji publicznej i zajmowała się przede wszystkim sprawami podatkowymi i finansowymi. Nie chciała jednak na tym poprzestać. W międzyczasie została więc doradcą podatkowym, a zamiłowanie do słowa pisanego skłoniło ją do rozprawienia się z dylematami procedury administracyjnej i podatkowej. Takim sposobem została doktorem nauk
prawnych. Obecnie stawia sobie za cel przekładanie zawiłego języka ustaw na wersję przyjazną dla odbiorcy. Chce pomagać innym poprzez udzielanie zrozumiałych i przejrzystych wyjaśnień oraz wskazówek pozwalających na swobodne poruszanie się w gąszczu przepisów prawa.
Strona internetowa: www.malysz-pilch.pl

Izabela Kaźmierczak-Kamiennik

żona Tomasza, mama rocznego Bartosza 🙂 absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu  na kierunku prawo. Pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia, zapalona biegaczka.

Realizuje swoje największe życiowe marzenie – bycie prawnikiem, który będzie pomagać ludziom w rozumieniu prawa. Od niedawna prowadząca dyżury prawnicze w swojej miejscowości, skierowane do ludzi, którzy mają problem z napisaniem czy też zrozumieniem pisma urzędowego/sądowego.

Prawo, to moja życiowa misja! Dążę do porzucenia pracy na etacie, by całkowicie oddać się własnemu rozwojowi i prowadzić własny biznes.

Ale przecież nie samym prawem żyje człowiek 🙂

Dlatego oprócz prawników do grona wolontariuszek fundacji dołączyły także:

  • specjalistka od mediów społecznościowych:

 

Natalia Dragosz

Natalia od 15 lat zajmuje się profesjonalnie wszelakimi działaniami w szeroko rozumianej branży rozwoju osobistego. Pełniła funkcje event managera oraz kierownika i koordynatora projektów szkoleniowo-doradczych. Przez kilka lat zarządzała centrum szkoleniowym, dbając o każdy detal organizacyjny i tworząc prawdziwą, domową atmosferę w zespole współpracowników. Z zamiłowaniem zajmuje się artystycznym wykonywaniem kart okolicznościowych, papeterii i innych rzeczy z papieru na każdą okazję.
Jest zakochana w cudownych właściwościach aloesu, z pasją i zaangażowaniem promuje naturalne produkty aloesowe firmy Forever Living Products, budując dla firmy rynek zadowolonych konsumentów. Od dwóch lat buduje również swój własny biznes z marką Forever – motywuje i wspiera swój zespół w rozwoju i stale rozwija nowe grupy partnerów biznesowych, pomagając we wdrożeniu nowego modelu biznesowego osobom chcącym prowadzić swoją własną działalność.
Na co dzień szalona mama dwóch nastolatków, szczęśliwa żona i właścicielka ośmioletniego czarnego Labradora Lobo. Wspaniała, radosna osoba, pełna optymizmu, promieniująca radością i dobrą energią. Przyjacielska, pracowita, ambitna i rzetelna. W fundacji jest odpowiedzialna za animację mediów społecznościowych.

  • coach

Patrycja Smolik

Pomoże Ci m.in. odkryć potencjał w obszarze zawodowym, projektować ścieżkę kariery, jasno określać cele oraz wzmacniać i rozwijać posiadane umiejętności, kompetencje i zasoby. Towarzyszy w odnajdywaniu swojej autentyczności, poszukiwaniu swojego miejsca w pracy zawodowej i poprawianiu jakości swojego życia. Wspiera zarówno w zakresie życia zawodowego jak i osobistego. Uważa, że każdy jest niepowtarzalną i wartościową jednostką, potrzebującą tylko odkryć swój potencjał. Certyfikowany Coach akredytowany na poziomie ACC w ICF, członek Szkoły Coachów MERITUM, członek ICF GLOBAL z międzynarodową akredytacją jakości ACTP ICF, Doradca Zawodowy. Pracuje zgodnie ze standardami Kodeksu Etycznego International Coach Federation Nieodłączne elementy jej życia to książka, joga, basen, rower i dobre jedzenie.

  • oraz specjalistka ds. dotacji, grantów i wniosków:

Alicja Magiera-Bąk

Specjalistka ds. pozyskiwania funduszy, administratorka systemów webowych i koordynatorka projektów. Ponadto mama dwójki dzieci i pasjonatka testowania oprogramowań, kultury Norwegii oraz mediacji. Aktywnie angażująca się charytatywnie na wielu płaszczyznach oraz nieustannie poszerzająca umiejętności posługiwania się językami obcymi.

Masz pytanie do którejkolwiek z nas? Pisz śmiało. Jesteśmy tu dla Ciebie!